4 Vokal – Başka / Beş Sekiz Kış Şarkıları Albüm İncelemesi

Herkese merhaba,

Bugün sizlere 4 Vokal Grubunun Mart 2017 de çıkarmış olduğu ikinci stüdyo albümü Başka / Beş Sekiz Kış Şarkıları albümünden bahsetmek istiyorum.

Kim bu 4 Vokal grubu derseniz ; onlar müziğe gönül vermiş birbirinden değerli 4 sanatçı. Sibel Sezal, Elçin Dönmez, Barış Bahçeci ve Devrim Ünay’dan oluşuyor. İlk albümlerini 2013 yılında Yolculuk ismi ile çıkarmışlardı. 
Başka / Beş Sekiz Kış Şarkıları albümü çok yeni olmasına karşın, sosyal medya hesaplarındaki yorumlardan anladığım kadarıyla müzikseverler tarafından oldukça çok sevildi. 

Albümde beşi anonim olmak üzere toplam 8 eser dinleyicilerle buluşuyor. Tüm düzenlemeler Haluk Polat’a ait ve albümün kayıtları We Play stüdyolarında gerçekleştirilmiş. 

İlk videoyu “Ne Ağlarsın” isimli çalışmaya çektiler.  Yönetmenliğini Ufuk Yılmaz ‘ın yaptığı klibi izlerken tüylerinizin diken diken olacağına eminim. Çünkü bana öyle oldu. İzleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Yoruma klibin size ne hissettirdiğini eklemenizi, bana katılıp katılmadığınızıyazmanızı rica ediyorum 🙂

Benim çok sevdiğim “Sarı Gelin” türküsünü de çok güzel yorumlamışlar..

Başka’da sırasıyla aşağıdaki eserler yer alıyor:

1- Sarı Gelin
2- Dar Hejiroke
3- Odam Kireç Tutmuyor
4- Drama Köprüsü
5- Ne Ağlarsın
6- Anan Var midur?
7- Kara Sevda (Gökte Yıldız Ellidir)
8- Yemen Türküsü feat. Ychorus

4vokal

Youtube ‘dan dinleyebileceğiniz gibi ‘Başka’ yı We Play etiketiyle tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerden de indirebilirsiniz. 

Bir başka yazıda görüşmek üzere

Sevgiler

 

Beğen & Paylaş:

Post Author: safagindunyasi

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben. Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim. 41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :) Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım. Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum. Ayrıca tarafsız satın alma rehberş+ yaşam portalı olan Bloggerlar Paylaşıyor 'un kurucusu ve editörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir