9. Kadıköy Kitap Günleri

Merhabalar

Bir etkinlik yazısı ile karşınızdayım. Beni tanıyanlar ne kadar kitap sevdiğimi, elimden geldiğince de okuduğumu bilir.

Haziran ayında başlayacak olan bir etkinliği duyurmak istiyorum.

İstanbul Haydarpaşa Garında 9. Kadıköy Kitap Günleri” etkinliğini 3-11 Haziran tarihleri arasında başlıyormuş.

Ben de 4 Haziranda orada olacağım. Hem sevdiğim bir arkadaşımın imza gününe katılacak, hemde daha önce tanımış olduğum yayın evleri sahiplerine uğrayacağım.

Yine kitap almadan duramayacağımı biliyorum:)) Olsun…

Hiç kitap almasam bile tarihi bir mekanda kitap kokusuna karışmak için sabırsızlanıyorum.

9. Kadıköy Kitap Günleri’nin onur konukları Firuzan, Turhan Günay, Suat Yalaz’mış. Ayrıca. Onur konuklarının dışında Ahmet Ümitten, Arda Türkmen’e, Ayşe Kulin’e, Türkan Şoray’a daha bir çok konukla bir arada olmanız mümkün.

Değerli konukların dışında, sevdiğiniz yazarlara ait imza günleri, çocuklar için atölyeler, söyleşiler olacakmış.

Bir çok yayınevinin katıldığı bolca kitabın olduğu, mis gibi deniz havasının camlardan içeri dolduğu kitap günleri sizi davet ediyor.

Katılmak istemez misiniz?

Ben heyecanlıyım yine.

9. Kadıköy Kitap Günleri hakkında detaylı bilgi almak etkinlik takvimini, öğrenmek için  kitapgunleri.org ziyaret edebilirsiniz.

Hadi çıkın çıkın gelin. Kitap kokusuna karışalım.

Sevgiler

Elmas

Beğen & Paylaş:

Post Author: elmaspiriltilari

Ve Ben… Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı. Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence. Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim. Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım. Çikolatasız yaşayamam. Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım. Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da. İyilikten vazgeçme… Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:))) Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım. Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur. En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak. Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum. Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak. Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir