Aşk ve Savaşın Şarkısı Kitap Yorumu

Herkese merhaba,


Bugün yine bir kitap yorumu ile sizlerleyim. Bu aralar kitap yorumlarım arttı di mi? Eylül ayında düzenlediğimiz etkinlikte belki biliyorsunuz yayınevi ve kitap bloggerları ile birlikteydik. Hediye edilen her kitabı okuyor ve sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. 


Bu hafta da sizlere Dinah Jefferies tarafından yazılan ve Türkçeye çevrilen Aşk ve Savaşın Şarkısı kitabından bahsetmek istiyorum. 


Kitap adından aşk romanı olarak algınlansa da, kitapta aşk dışında şeyler de var. Çok detay vermeden kısaca bahsetmek istiyorum.


Kitap yeni doğum yapmış bir oldukça düşünceli bir kadının, çocuğunu da alarak yaşadığı evi terk etmesiyle başlıyor. Biz bu kadının kim olduğunu belli bir süre anlayamıyoruz. Asıl hikaye, 13 yıl sonra, Seylan’a gitmekte olan bir geminin güvertesinde, kendinden 15 yaş büyük bir erkeğe aşık olup evlenen ve aşkı uğruna ülkesinden, sevdiklerinden ayrılarak oraya giden bir başka kadın ile başlıyor Gwen ile.

Aşk ve Savaşın Şarkısı – Kitap Yorumu


Gwen’in gemide tanıştığı bir adam zaman zaman tesadüfen karşısına çıkıyor ve farkında olmadan hikayenin bir başka kahramanı oluyor. 

 

Devamını Oku

Beğen & Paylaş:

Post Author: safagindunyasi

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben. Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim. 41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :) Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım. Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum. Ayrıca tarafsız satın alma rehberş+ yaşam portalı olan Bloggerlar Paylaşıyor 'un kurucusu ve editörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir