Bambaşka Bir Yorum Ceyl’an Ertem

Merhaba,

Artık eskisi kadar müzik ile iç içe değilim sanırım. Bunun en belirgin emaresi de eskisi gibi yeni çıkanları tanımamam , güzel projelerden çok geç haberimin olması denebilir.

Geçtiğimiz günlerde Youtube’da öyle güzel bir yorum dinledim ki hayran kaldım. Acaba yeni mi çıkmış bu çalışma derken de kendimden utandım. Kimden bahsediyorum Ceyl’an Ertem’den. Çalışması ise 2015 yılının son çeyreğinde bizlerle olmuş.

Peki beni kendine hayran bırakan bu yorumcunun tek özelliği bu mu?

Hayır değil.  Öyle bir çalışma yapmış ki bu çalışmada , Sezen Aksu’dan Şebnem Ferah’a, Yıldız Tilbe’den, Seyyal Taner’e , Bergen’e, Umay Umay’a, Türkiye’deki birbirinden harika kadın şarkıcıların , müzisyen ve ozan’ların şarkılarını yeniden yorumluyor.  Hele aşağıda eklediğim El Adamı şarkısı yok mu? Yorumu ve müzik ile uyumlu dansları beni benden aldı.


Bu özel projede Ceyl’an Ertem, Türkiye’deki kadın müzisyenlerin dillerden düşmeyen şarkılarını yeniden yorumlarken eski aşklarımıza, acılarımıza da bir selam yollar gibi. Ve yeniden yorumlanan bir çok şarkı da yaşanan o duyguyu hissetmiyorsunuz. Nedir o duygı derseniz, hani her şarkı ilk seslendiren ve sevdirenin dışında dinlendiğinde eksik kalan bir tat olur ya, işte onu dinlerken sanki ilk defa dinliyormuş gibi hissediyorsunuz.

Albümde Ceyl’an Ertem’ e eşlik eden yetenekli müzisyenler; Cem Tuncer, Engin Recepoğulları, Emin İnal, Murat Çopur ve Ediz Hafızoğlu.

Bu arada Ceylan Ertem toplam 5 tane albüm yapmış bir sanatçı ve onu yeni fark etmiş olmak benim ayıbım 🙂 Ayrıca kendisi müzik yolculuğunu sonlandıran Anima grubunun da eskiden üyesiymiş.

 

 

Siz kendisini ne kadar tanıyorsunuz? Albümlerini dinlediniz mi ve onun hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

Sevgiler

Şafak

 

Beğen & Paylaş:

Post Author: safagindunyasi

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben. Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim. 41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :) Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım. Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum. Ayrıca tarafsız satın alma rehberş+ yaşam portalı olan Bloggerlar Paylaşıyor 'un kurucusu ve editörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir