Daima Aşk Kazanır Kitap Yorumu

Tekin

Birini sevmek zayıflıktır. Sevgi ihanete kapı açar. Duygular insanın en büyük açığıdır. Sevilen herkes o açığı kullanır. İzin verdikçe sevgiyi yavaşça oyar. Üstelik duygular rüzgar gibidir… Ne kadar çok eserse, o kadar toprak götürür senden. Sonunda kendi ıssızlığınla, yanlızlığınla kalırsın.

Rüya

Duygular geceden sonraki güneş gibidir. Karanlığın üzerine doğunca renkleri açığa çıkarır. Kapkaranlık bir gecede her şey siyahtır… Ama güneş doğunca kırmızı baş gösterir, yeşil boy verir, mavi gökyüzünü kuşatır, sarı canlanır… Duygular da karanlık bir kalbe ışık verir. Karanlığı anlamlı hale getirir.

Geceyi katlanır kılan şey, karanlıktan sonra ışığın geleceğini bilmek değil midir?

Belki altını çizebeleceğiniz bir çok kelime ve cümle bulabilirsiniz Asude’nin Daima Aşk Kazanır romanında ama benim en etkilendiğim iki paragraf oldu diyebilirim.

Merhaba diyerek yazıma başlamak istiyorum. Asude ile uzun zaman çok satanlar listesinden inmeyen Papucumun Ajanı 1 kitabı ile tanıştım ve o kitapla ilgili düşüncelerimi de yine buradan paylaşmıştım. Sonrasında ara vererek Beni Sev ile devam ettim ve Papucumun Ajanı 2’yi bitirerek Daima Aşk Kazanır kitabını beklemeye başlamıştım ki, geçen hafta aldım, başladım ve bitirdim.

Ya inanılmaz keyif, neşe ve heyecanla okuyorum Asude’nin kitaplarını ve çok paylaşım yaparak ve çok da anlatarak tavsiye ediyorum kitap aşığı olan herkese. Evde bir akşam canı sıkılan kızım benim kütüphaneden Papucumun Ajanı 1″i alıp okumaya başlamış ve ertesi gün bana kitap karakteri olan Deniz’in neler yapacağını sormuştu. Tabi ki anlatmadım. Anlatır mıyım? Oku ve gör dedim.

Devamını oku

Beğen & Paylaş:

Post Author: elmaspiriltilari

Ve Ben… Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı. Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence. Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim. Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım. Çikolatasız yaşayamam. Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım. Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da. İyilikten vazgeçme… Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:))) Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım. Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur. En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak. Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum. Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak. Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir