Dex Kitap Altı Yaşını Kutladı

Geçen hafta çok güzel bir doğum günü partisine katıldım. Dex 6. yaşını kutluyor.

Dex Kitap, yazarları,  sevilen arkadaşları ve bloggerlarla ekip olarak 6. yaş günü Bpr Guesthouse’da kutladı.

Hep büyüyen kitap aşkımızla diyen Dex güzel bir doğum gününe ev sahipliği yaptı.

Bende bu geceye Şans Kurabiyem sayesinde tanışmış olduğum Sinem Çelebioğlu önderliğinde Dex ailesinin davetiyle katılmış oldum.

Tabi ben hemen heyecanlandım. İnanın ki gitmek için sabırsızlıkla gecenin gelmesini bekledim.

image005

Ve gittim:)))

Şimdi yazıyı yazarken yüzümde tebessümle yeniden o geceyi hatırlıyor ve keyif alıyorum.

Geceye Sinem Çelebioğlu, Pucca, Osman Karagöz, Zodi, Ayça Erturan, Alya Öztanyel, Aşkın Ulaş Kaba, Mustafa Devrim Özdinç (fayntenks), Hasan Kavak (hasanise), Özge Ilık,  ve Ceyda Sarıhan’ın da aralarında olduğu çok sayıda DEX yazarı katıldı.

 

16836404_10154378480003657_6044350061115291952_o

Ayrıca davetli konuklar dışında, Dex çalışanları ve kitap bloggerlarıda gecenin misafirleri arasındaydı.

bloggerlar

Gelelim şimdi detaylara.

Mekana gittiğime Merve Hanım beni sıcak ve güler yüzüyle karşıladı. Benim gözlerim tanıdık bir yüz olan Şans Kurabiyem’i aradı.

Hiç tanımadığınız ortamlarda tanıdık birinin olması sizi ortama daha kolay alıştırmıyor mu? Ben öyleyim. Şans Kurabiyem kitabı sayesinde Sinem Çelebioğlu’nu tanımış ve kendisi ile buluşup kahve eşliğinde harika sohbet etmiştik. Detayları öğrenmek isterseniz tık, tık 

Sinem’i bulduğumda hemen yanına kıvrıldım:) Sonra başladık diğer arkadaşlarla tanışmaya. Serkan Yolcu, Dex kitap’ta kapak tasarımcısı. Nasıl tatlı bir insan. Ben hemen atladım. Durur muyum? Şans Kurabiyem’in kapağını siz mi yaptınız?  O yapmış:)) Tebrik ettim kendisini. Kitap kapağının satın almada çok etkili olduğunu vurguladım durdum.

O gece çenem düşmüş olabilir. Sürekli gülerek konuşup durdum. İşin içinde kitap olunca kendimi kaybettiğim doğrudur ve ben yine kendimi kaybettim.

Tek kaldığım bir anda bir baktım benim gibi bir blogger. Hem de Esra Nazenin. Kim mi? enozdemirbooks Onu gördüğüme çok sevindim. Birbirimizden habersiz aynı davete gelmişiz. Yine tanıdık bir yüz:)) harika…

Esra ile konuşurken diğer blogger arkadaşlarla tanışmış oldum. Konumuz; ne kadar okumaya çalışsak da yeteri kadar okuyamamaktan şikayet etmek oldu.

Kitap okuyanlar ne dersiniz? Sizde kitap okumaya yetişemeyenlerden misiniz?

bloggerlar

Gece  Bpr Guest Home’un mutfağından güzel yemeklerle devam ederken, her bir tarafta kitaplar konuşuldu.

Dex Kitap,  yazarları ile çok güzel pasta kesti ve altıncı yaşını kutladı.

Ama ben pastadan bir ısırık bile alamadım.:((

Çenem düştüğü için muhabbete dalmışım ve pastayı yiyemedim. Olsun, yine de yemiş sayıyorum kendimi.

Pucca geldi:))) Ben severim kendilerini ama kızım benden daha fazla:)) Pucca ile köpekleri, kitabı ve hamileliği hakkında konuştuk. İnanın ne yazıyor ne anlatıyorsa olduğu gibi. Tam çılgın:))

pucca

Gece bitti. Benim için oldukça keyifli, güzel, mutlu bir gece oldu. Yeni arkadaşlar tanıdım. Bolca konuştum. Bolca kitap tadı aldım. Güzel anılarımla evime döndüm.

Şimdide bu güzel geceyi sizinle paylaşıyorum.

Beni bu geceye davet eden, Dex ailesine ve Sinem Çelebeoğlu’na çok teşekkür ederim. Saygılarımla diyorum.

Yeniden bir araya gelmek dileğiyle. Yeniden gideyim:)

Aaaaa, biliyor musunuz? Dex  Kitap yeni bir yarışma düzenlemiş? Detaylar için DEX’in Facebook sayfasını takip edebilirsiniz. Hadi içinizdeki yazarı ortaya çıkarın. Ben çıkardım:)))

Yarışmayla ilgili bilgiler şöyle:

 • Konu: “İmkânsız Aşk”
 • Göndereceğin eser daha önce yayınlanmamış olmalı ve genç yetişkin kategorisinde yazılmalı.
 • Fantastik, romantik, gerilim ya da macera… istediğin türde yazabilirsin.
 • Yarışmaya TC vatandaşı olan herkes katılabiliyor, katılım ücretsiz.
 • Romanın en az 25.000, en çok 35.000 kelime olması gerekiyor. Romanı [email protected] adresine gönderiyorsun.
 • Yarışmaya tek bir eserle katılabilirsin.
 • Yarışmaya son katılım tarihi 15 Ağustos 2017.
 • Yarışma sonucu Kasım 2017’de dexkitap.com.tr adresinde yayınlanacak.
 • Yarışmada derece alan romanların 5 yıllık telif hakkı yayınevine ait olacak.
Beğen & Paylaş:

Post Author: elmaspiriltilari

Ve Ben… Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı. Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence. Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim. Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım. Çikolatasız yaşayamam. Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım. Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da. İyilikten vazgeçme… Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:))) Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım. Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur. En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak. Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum. Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak. Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan...

Dex Kitap Altı Yaşını Kutladı” için 2 yorum

 • Myreal

  (6 Mart 2017 - 12:52)

  Yarışmanın sonuçları şimdiden çok merak ediyorum.
  Eğlenmiş olduğun/uz da karelerden içimize yansıyor abla! (:

  • elmaspiriltilari

   (6 Mart 2017 - 14:10)

   yarışma sonuçlarını bende çok merak ediyorum. takip edeceğim. Evet çok eğlendim. Çok teşekkür ederim canım:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir