Erken Kaybedenler Kitap Yorumu

Merhabalar

Emrah Serbest benim yeni tanıdığım yazarlardan. Aslında yazarın bana en çok tavsiye edilen kitabı Deliduman’dı fakat onu okumaya neden bilmem hiç fırsat bulamadım.

Bende geçen ay alışveriş yaparken, çok satanlarda İletişim Yayınları‘ndan çıkan Erken Kaybedenler’i görünce alışveriş sepetime ekledim hemen.

Size de oluyor mu. bir kaç kitap birden aldığınızda acaba hangisini ilk okusam diyor musunuz. Ben sürekli bu durumda kalıyor bazen aynı anda bir kaç kitap birden okuyorum.  Erken Kaybedenler ‘de gece yatmadan okuduğum kitaplardan biri oldu. Bir günde okuyabilirdim fakat uykudan önce okunduğu için bir kaç akşamda bitti ve yorumu bugüne kaldı.

Şimdi gelelim kitabımıza.

Kitap 8 hikayeden oluşuyor.

  • Ananemim Son ölümü
  • Zannettiğin Gibi Değil
  • Korhan Ağbi’nin Kardeşi
  • Denizin Çağrısı
  • Cahide
  • Üst kattaki Terörist
  • Alçak gönüllü Arzular
  • Kimi Sevsem Çıkmazı

Hikâyeler ve konular asıl kahramanları olan yeni yetme ergenliğe adım atmış erkek çocuklarının anlattığı hikâyeleri kapsıyor.

Ergen olmaya başlamış erkeklerin aklından geçenler, duyguları, öfkeler, kendi bulmaları ile anlattıkları birçok olay var.

Devamı oku 

Beğen & Paylaş:

Post Author: elmaspiriltilari

Ve Ben… Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı. Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence. Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim. Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım. Çikolatasız yaşayamam. Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım. Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da. İyilikten vazgeçme… Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:))) Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım. Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur. En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak. Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum. Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak. Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir