Espresso Biraz Acı – Kitap Yorumu

Merhaba,

Bugün sizlere Yaşama Açılan Penceredir Kitap etkinliğinde bizlerle olan, Saadet Aydınoğlu’nun kitabını paylaşmak istiyorum. Saadet hanım, evli iki çocuk sahibi, İzmir’de yaşayan bir yazarımız. Kitabı ise Kanguru Yayınları tarafından Mart 2016’da yayımlanmış.

saadet-aydınlioglu
Ben ve Saadet Aydınlıoğlu

Bazen hayalleriniz uğruna tüm gemileri yakarsınız…. 

Sıradanlığa direnç gösterirsiniz.

Hepsi bu mu?

Bundan daha fazlası olmalı!

diye sorgularsınız hayatı durmadan.

Espresso! Biraz Acı
Espresso! Biraz Acı

Kitapta, çocuklarını büyütüp üniversiteye gönderdikten sonra, hayalinin peşinden giden Ceyda’nın bu yolda yaşadığı olaylar anlatılıyor. Hep hayali olan cafeyi açtıktan sonra yolunun keşistiği insanlardanda bahsederek başka hayatlara da dokunmamıza neden oluyor yazar.

Cafeyi kapatıp İzmir’e taşınan Ceyda karakteri ile yazarın hayatının benzerliğini fark ettiğimde, bir ara acaba kendi hayatını mı yazdı diye merak etmedim değil. Kimbilir? 

Kitap 94 sayfa. Çok çabuk okunuyor. Biraz hızlı okurum ben , kendime maşallah diyeyim 🙂 Bir saat bile sürmedi kitap. Yolculuğa çıkarken yanınıza alabileceğiniz sıkılmadan bitirebileceğiniz bir kitap Espresso! Acı Hayat

Bir başka kitap yorumumda görüşmek üzere

Sevgiler

Şafak

 

 

 

Beğen & Paylaş:

Post Author: safagindunyasi

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben. Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim. 41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :) Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım. Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum. Ayrıca tarafsız satın alma rehberş+ yaşam portalı olan Bloggerlar Paylaşıyor 'un kurucusu ve editörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir