Göz Seğirmesi Kitap Yorumu

Merhaba,

Bugün, Aylin Acar‘ın “Göz Seğirmesi” isimli kitabını yorumlamak için bilgisayarıma oturdum. Tam yazmaya koyulacaktım ki, şahsen tanımasam da kitap sevgisi ile tanıdığım bir kitapseverin küçük kızını kaybettiğini öğrendim. Şöyle kalbimin orta yerine bir kor geldi oturdu.  Allah sabır versin sevenlerini kaybeden tüm insanlara. Bu kitabı da okurken zaman zaman  benzer duygular hissettim satırlarda.

Göz Seğirmesi kitabı Yitik ülke Yayınları tarafından yayımlanmış. 16 kısa öyküden oluşuyor. Aslında yazarın hayatında yer alan 16 anı olduğunu düşünüyorum ben.

Bu kitap yazarın ikinci kitabı. İlk kitabı Vişne Çürüğü ‘nü 2013 yılında yayınlamış. Göz Seğirmesi ise Kasım 2016 tarihinde okuyuculara merhaba demiş.

Aylin Acar Göz Seğirmesi
Aylin Acar Göz Seğirmesi

Kitapta beni en çok etkileyen bölüm Miras isimli bölüm oldu. Okurken gözyaşlarımı tutamadım. Özellikle o öyküde duyguları çok güzel ifade ettiğini düşünüyorum.

“Kapının önünde bir süre bekledim, anahtarı çevirmeden önce. Biliyorum kapıyı sen açmayacaksın. Öylece dikilerek bu gerçekle yüzleşmeye çalışıyorum. Tüm gece ağlamaktan yüzüm gözüm şişmiş. Gözlerim acıyor. Gözlerime gelene kadar iliklerime kadar acıyorum.”

Benzer yaralarınız varsa birbirinizi daha iyi anlarsınız!

Sevdiğim bir diğer hikayesi ise, “Kalbine Sıktım Ölmedi” isimli hikayeydi. Ne demiş atalarımız, “Eden Bulur :)” İşte bu hikayede de tam böyle bir durum söz konusuydu. Bazen hayat sizin yerinize intikamınızı alıyor ve aslında o çok üzüldüğünüz şeye sevinmeniz gerektiğini görmenizi sağlıyor.

 “Aslında çok keyifli şeyler olmuştu. Hayatının şokunu yaşamıştı belki ama hayatının fırsatı da ayağına gelmişti. Seri bir hareketle çantasından telefonunu çıkardı. “Leş” olarak kaydettiği Yeşim’in numarasına bastı.”

Sade ve akıcı bir dille yazılan kitabın satış fiyatı şu an 13 TL. 91 sayfalık bu kitabı, deniz kenarı yada bir yolculukta keyifle okuyacağınızı düşünüyorum. Ben çocuklar havuzda yüzerken onları beklediğimde okudum.

Bir başka yazıda tekrar görüşmek üzere

Sevgiler

Şafak 

Beğen & Paylaş:

Post Author: safagindunyasi

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben. Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim. 41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :) Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım. Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum. Ayrıca tarafsız satın alma rehberş+ yaşam portalı olan Bloggerlar Paylaşıyor 'un kurucusu ve editörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir