İmkansız Aşk Serüveni 1 – Cadı Kız Kitap Yorumu

Merhaba 🙂

Nasılsınız? Uzun zamandır okuduğum  kitapları paylaşamadım. Kamuran Akdemir’in “İmkansız Aşk Serüveni 1 Cadı Kız” kitabı ile yeniden merhaba diyorum sizlere.

 

“Görmeden ve duymadan yaşanabilen aşklar kaldı mı derdim ki kendime, kalmış meğer. “

Hayatın sanal hale gelmesi ile görmeden ve duymadan yaşanabilen aşklar kaldığını düşünmüyorum ben. Her şey öyle çürümüş bir halde ki yeni nesil gençler ne yazık ki aşkın anlamını çok da bilmiyorlar. Belki içlerinde  doğuştan gelen içgüdülerle aşkı tanıyanlar olsa bile bence bu sayı %10 ‘u geçmez. Sizce?

“Hayat ;
Artık gökyüzünde yıldızları izlemek kadar basit değil benim için. Zorluklar çıktı karşıma. Ezip geçemeyeceğim kadar büyük zorluklar. Hiç bir zafer kolay kazanılmıyordu biliyorsun ama ben yine de senin zaferinden vazgeçtim sevdiğim. Zor olduğu için değil imkânsız olduğu için”

 

İmkânsız Ask Serüveni kitabında, biraz kendime benzettigim Afet’in aşkını anlatmış yazar.  Kardeşi ve arkadaşları tarafından feminist olarak anılan ancak feminist değil kadın haklarını savunan duygusal bir kız Afet. Hayatın tekdüzeliği ile boğuşurken karşısına ondan bir kaç yaş Kerem çıkıyor ve aşk ile tanışıyor. Sonrasında başlarından geçenleri okurken zaman zaman gülümsüyor zaman zaman duygulanıyorsunuz.

Yediveren Yayınlarının bir markası olan Eftalya Kitap tarafından 2016 yılında yayımlanmış. 350 sayfa.

imkansız Aşk serüveni Arka Kapak
imkansız Aşk serüveni Arka Kapak

Kitap hakkında ki sözüm; güzel ya! Gençlik , aşk güzel şey. Keşke yeniden genç olabilsem…

Ben beğendim efendim. Sizde keyifli çabuk okunası bir kitap arıyorsanız okuyabilirsiniz.

Sevgiler

Şafak

Beğen & Paylaş:

Post Author: safagindunyasi

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben. Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim. 41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :) Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım. Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum. Ayrıca tarafsız satın alma rehberş+ yaşam portalı olan Bloggerlar Paylaşıyor 'un kurucusu ve editörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir