Kalbine Dokun Kitap Yorumu

Merhaba,

Bugün sizlere özel bir çocuk kitabından bahsetmek istiyorum. Berna Uslu Kaya tarafından yazılmış Elma Yayınları tarafından yayımlanmış bu kitap, hem çocuklara güzel davranışlar öğreten hem de Sarpın Umudu Genetik Hastalıklı ve Engelli  Çocuklar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği‘ne destek olan bir kitap.

Kitapta, Kalpler ülkesinde 41 arkadaşı ile birlikte yaşayan, her zaman gülen gözleri ve harika sesiyle şarkı söyleyen Sarp’ın bir gezisine tanık oluyoruz. Küçücük bir kuşun korkudan “dım dım dım” diye atan kalbini sustaramayınca ağlamaya başlıyor sevgili Sarp. Sonra iyi ve güzel bir kız çıkıyor karşısına. Hüma…. O öğretiyor Sarp’a nasıl korkusunun geçeceğini. Sevgiyle en kötü anların bile birden bire değişeceğini. 

 

“Ne yaşarsan yaşa, 

Kalbindeki iyilik ülkesini hep hatırla.

Kumbaranı güzellikle doldur.

Şimdi Elime uzan, gözlerime bak

ve kalbine dokun

 

Yazılanlar hayal olsa da , Hüma da gerçek, Sarp da, 41 arkadaşı da. Hüma yazarımız Berna Uslu Kaya’nın kızı. Sarp ve 41 arkadaşı ise, Canavan hastası olan birbirinden tatlı 42 özel çocuk.

Kitabın geliri Sarp’ın Umudu Derneği’ne bağışlanmış. Dernek Sarp’ın annesi Bihter saraçoğlu tarafından kurulmuş. Dernek Canavan hastası çocuklara ve ailelerine umut olsun diye kurulmuş. Canavan hastalığı ne yazık ki çocukların ilk üç ay ile 10 yaş arasında hayatlarını kaybetmelerine neden oluyor.  Derneğin web sitesinde, hem hastalık ile ilgili bilgiler hem de hasta psikolojisi ile ilgili faydalı bilgiler var. Ayrıca kitabı dernekten de tedarik edebiliyorsunuz. 

Yazarımız Sevgili Berna Uslu Kaya ile kısa bir ropörtaj da gerçekleştirdim blogumda. Çok detaylı ve bilgilendirici bir sohbet oldu. Okumanızı çok isterim. Tekrar görüşmek üzere,

Sevgiler

Şafak

 

Beğen & Paylaş:

Post Author: safagindunyasi

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben. Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim. 41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :) Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım. Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum. Ayrıca tarafsız satın alma rehberş+ yaşam portalı olan Bloggerlar Paylaşıyor 'un kurucusu ve editörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir