Mabel Matiz&Öyle Kolaysa

Merhabalar

Üç gündür keyifle ve aralıksız dinlediğim bir şarkıdan bahsetmek istiyorum Mabel Matiz&Öyle Kolaysa

Netd müzik’e Youtube aboneyim. Cumartesi sabahı işe giderken gelen bildirime tıkladığımda bu güzel şarkı ile karşılaştım. 

“Öyle kolaysa gel başımdan
Kaldır at sevdanı
Dertli saz bu boşa çalınmaz
Çaldığın reva mı”

Mabel Matiz, Öyle Kolaysa klibinde Ya Bu İşler Ne’de olduğu gibi farklı tarzını konuşturmuş. Klip çok hoş, çok güzel olmuş. Mabel Matiz’in tarzı, kostümleri, yüzükleri, taktığı aksesuarları görsel bir şölen gibi . Klipteki  bayan dansçının beden dili şarkıya o kadar çok yakışmış ki, seyretmeniz lazım derim. Ben bayıldım.

Müzik her hareketlendiğinde Mabel Matiz’e eşlik eden performans sanatçısı Gizem Aksu’nun güzel dansı müzikle bir beden olması klibin can alıcı noktalarından bir kaç tanesi. Şarkı sözlerinde ise hepsini beğendim  en çok şu dörtlüğe bayıldım. 

Gerek klibi, gerek şarkıyı keyif almadan dinlemek bana göre imkansız.

Şimdilerde favorim. Mabel Matiz&Öyle Kolaysa

Söz & Müzik: Mabel Matiz

Düzenleme: Mabel Matiz, Sabi Saltiel

Yönetmen: Anıl Can

Siz nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyorum

Elmas

 

Beğen & Paylaş:

Post Author: elmaspiriltilari

Ve Ben… Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı. Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence. Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim. Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım. Çikolatasız yaşayamam. Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım. Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da. İyilikten vazgeçme… Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:))) Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım. Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur. En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak. Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum. Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak. Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir