Ölüme Fısıldayan Adam Kitap Yorumu

Aslında bu kitabın çıkışından ve konusundan pek haberdar değildim. Kitabı alan ve gerçek sahibi kızım Damla.

Kitabın çıkacağını sabırsızlıkla bekleyen kızım, çıktığı gün hemen satın aldı. Hatta tercihi çitli olmasından yanaydı fakat kitap çıktığı gün o kadar çok satılmış ki o da ciltsiz olanla yetinmek zorunda kalmış oldu. Biran önce okumak istiyordu.

O da benim gibi tam bir okuma canavarı olduğundan kitabını üç günde yalayıp yuttu diyebilirim tabiri caizse. Baktım kendini kaptırmış deli gibi okuyor, bende merak ettim okuduğu kitabı.

O ara benim de elimde Daima Aşk Kazanır olduğundan okuma listemin en başına bende Ölüme Fısıldayan Adam eklemiş oldum.

Ve geçen hafta çarşamba günü sabah işe giderken başlamış olduğum kitabımı dün gece ağzım bir karış açık kalmış şekilde bitirmiş oldum. Okuduğum şekilde bir son beklemiyordum. Şaşırdım.

Ben başka bir final beklerken yazar başka bir sonla romanını bitirmişti. Belki de yalan söyledi.

Kitabın yorumuna, baştan başlayacağıma sonla başladım sanki:)))

Büşra Yılmaz, bir wattpad yazarıymış ve Ölüme Fısıldayan Adam romanı da orada bir kaç bölüm yayınlanmış, çok okuyucu kitlesine ulaştığı ve sevildiği için de Epsilon Yayın evi tarafından hem ciltli, hemde ciltsiz olarak satışa sunulmuş. Kitap piyasaya çıkalı iki hafta olmasına rağmen şu an çok satanlar listesinde.

Gelelim kitaba…

Yosun, üç defa intihar girişiminde bulunmuş ama hiç birinde başaralı olamamış bir genç kız. Sürekli ölmek isteyen, hep ölümü düşünen Yosun, dördüncü intihar girişiminde kendini evinin tavanına asmaya çalışırken, çok enteresan bir şey olur ve kapısı deli gibi çalar. Kapıyı açmamak için dirense de sonun da açmaya karar verir ve kapıyı açar.

O kapı onun okyanusa açılan kapısı olacağını nereden bilebilir.

İşte Yosun artık, okyanusunu bulan aptal bir balık olur.

Beğen & Paylaş:

Post Author: elmaspiriltilari

Ve Ben… Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı. Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence. Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim. Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım. Çikolatasız yaşayamam. Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım. Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da. İyilikten vazgeçme… Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:))) Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım. Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur. En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak. Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum. Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak. Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir