Sadece Yazar Kimliğiyle Hatırlanmak İsteyen Değerli Yazarımız: Tolga Aydoğan

 

Öykü, roman ve senaryo yazan neredeyse tüm zamanını yazma işine adayan ve araştırmaya gönül veren bir kişi. Ayrıca araştırmacı kişiliğiyle bize bilmediğimiz ama tarihimizde çok önemli yeri olan bir mekânı kitabında tanıtan değerli bir yazar.

Sadece yazar kimliğiyle hatırlanmak isteyen, okurları tarafından merakla beklenen yeni kitabı Son İstasyon ile de gönüllere taht kuracak olan Tolga Aydoğan ile harika bir günde İzmir gibi sımsıcak, içten ve keyif verici bir röportaj yaptım. 

Tolga Aydoğan - Lale Bollukçu
Tolga Aydoğan – Lale Bollukçu

Lale Bollukcu: Öncelikle sizinle söyleşi yapma fırsatı verdiğiniz için teşekkürler. Tolga Aydoğan kimdir? Bize kendinizi kısaca tanıtabilir misiniz?
Tolga Aydoğan: 1982 Ankara doğumlu, kendi halinde yazarlık yapan bir adam. Dokuz tane kitabı ve bir o kadar da dizilerde senaryosu bulunmakta.

Arka Sokaklar başta olmak üzere Kanıt, Bizim Evin Halleri, Unutma Beni, Cennet Mahallesi, Cemile gibi Türkiye’nin popüler dizilerini yazmış bir adamdır.

Kitapları Yalnızlık Mevsimi-Bir Ankara Masalı, Kırkikindi Yağmurları, Senaryo Yazarlığı, Mahzen, Kalbimde Bir Yara Bozcaada, Yabancı, Peri Masalı, Son İstasyon bir de Oruçoğlu Ailesinin Biyografisi Yılmaz Oruç’un Hayatı…

 

Devamını Oku

 

Beğen & Paylaş:

Post Author: lalemevsimi

Hem İzmir'li hem Bodrum'lu... Bir yanım bağlar bahçe bir yanım sonsuz deniz... Egeli Kadın Yazarlar Platformuna üye, okumayı çok seven, yazmaya gönül veren, biraz şair biraz yazar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir