seksi numara kitap yorumu

Seksi Numara Kitap Yorumu +18 Hayatın Kendisi

Merhaba,

Nasılsınız? Uzun bir aradan sonra kitap yorumu ile sizlerleyim. Ve bugün sizlere web sitelerinde pek paylaşılmamış bir kitap ile merhaba demek istedim. Neden paylaşılmadığını, aslında tam da bu nedenle yazıldığını biraz sonra vereceğim alıntılardan anlayacaksınız.

Kitap Ocak 2017 de Denizaltı Yayınları tarafından yayımlanmış. Toplam 270 sayfa. Çok hızlı okuyabiliyorsunuz. Kod Adı Melis olan 🙂 Melis Ben’e ait.  Kitabın kapağında şöyle bir not gözüme ulaşıyor.

+18 olan hayatın kendisi

Melis ilginç bir kadın. Belki de bizden biri. Üzüntüleri var, acıları var, yalnızlıkları var ve tabi ki arzuları var. El bebek gül bebek büyürken anne ve babasını bir kaza ile kaybetmiş. Çok sevdikleri aile dostlarının oğlu ile evlenmiş ve cinsel açıdan mutluluğu yakalayamayıp boşanmayı seçmiş, eski eşi ile hala çok iyi arkadaş, çok iyi bir işi varken patronunun sözlü tacizine uğrayıp istifa etmiş ve tüm maddi imkanlarına rağmen kendine küçük bir dünya kurmayı tercih etmiş yalnız bir kadın. Cinselliği keşfetmek istiyor, okuyor izliyor vs. ama olmuyor. Denemesi lazım. Ama toplumda bunu yapabilmek çok mümkün değil.

 

“Zaten herkesin diğerinin hayatını aç gözlerle incelediği, her yaptığını kendisine iş edindiği, kendi bokuna bakmadan ahlak bekçiliği yaptığı bir toplumda, hele ki boşanmışsan, kolay değildir erkeklerle deneme yanılma yapmak”

 

Çok haklı burada Melis. Boşanmışsan tüm erkekler seni potansiyel cariye olarak görür. Boşanmış bir arkadaşım demişti. “Sanki vajinam dizimde geziyorum. Her tanıştığım erkek merhaba demeden üstüme atlamaya çalışıyor!” Çok doğruydu söylediği. Böyle gördükleri fikrine katılıyorum. 

Kitabımıza dönecek olursak; Ve Melis kendine bir telefon hattı alıyor. Küçük kağıtlara ” Sesinle Dokun, Ara Beni , Melis ” yazarak kağıtları dağıtıyor. Ve sonra ilk arayan Erhan ile telefonda seks yaparak daha önce eşiyle hiç yakalayamadığı cinsel zevke ulaşıyor.  O günden sonra da bir daha hayatı hiç eskisi olmuyor.

“Lanet olsun! Üzerimdeki gömleğin göğüslerime dokunuşundan bile uyarılır haldeyim. Dokunulmak istiyorum. Sevilmek istiyorum. Öpülmek istiyorum. Bacaklarımın arası sızlıyor. Ayın belli dönemlerinde çok artıyor seks ihtiyacım. Doğanın çağrısımıdır nedir? İçime tohumların bırakılmasını istemeye ve onları döllemeye ayarlı bedenim anlaşılan. Bulursam döllerim tabi. Neden yapmayayım? Manyak mıyım ben? Ama yok işte. Gel de doğa anaya bunu anlat. Sen de kadınsın be gülüm…”

Kitabın ilk bölümlerini okumaya başladığımda, ne oluyor dedim. Hatta dışarıdaydım. Usulca kitabı çantama sakladım 🙂 Sanki çevredeki insanlar görüp ayıplayacaklardı. Sonuçta aleni şekilde cinsel sahneler yazmıştı Melis. Apaçık. Sayfalar ilerledikçe seks, şehvet, git-gel duygular, toplumsal ön yargılar hepsini okuyorsunuz. Bu da erotik bir kitaptan daha fazlası ile karşılaştırıyor sizi. Ve anlıyorsunuz ki, ne kadar medeniyim falan diyin, siz de bal gibi ön yargılısınız işte!

seksi numara kitap yorumu
Seksi Numara

“Erhan’a karşı gereksiz bir kinlenme seziyorum hepinizde. Melis’e siktir git, orospu dediği için Melis adına hepiniz alındınız sanki. Ona ders verilmesi , sürüm sürüm süründürülmesi gerektiğini düşünüyorsunuz.

Neden? Namusu el değmemişlik ile eşdeğer gören siz değil misiniz? Oğlunuz için bakire kız arayacak olan siz değil misiniz? Pavyonda çalışan, para kazanmak için erkeklerle yatmasa da garson olarak seksapelitesini kullanan kadınlara orospu etiketi yapıştırıp içgüdüsel bir küçümsemeyle dolan siz değil misiniz? Onlar için herkesle yatar bu önyargısına sahip olmadığınızı iddia edebilir misiniz? “

 

İddia edemeyiz değil mi? Böyleyiz işte kabul edin. Başkasının başına gelince tü kaka. Bizim yada sevdiklerimizin başımıza gelince ama ne var bunda. Ne kadar kötü niyetli herkes. Haklısınız. Haklıyız. Sonuçta hepimiz bu safsatalarla büyütüldük. Kadın evde oturmalı, bedenini ilk erkeğine saklamalı., aldatılsa da sesini çıkarmamalı erkek ne derse onu yapmalı, bla bla bla… Önce anne, baba, abi, sonra koca, kaynana, kaynata üçlüsü arasında kadının sadece seks hayatına değil neredeyse tüm hayatına ipotek konuldu. Bizim de isteklerimiz olabileceği, bu yaşadığımız hayatın sadece bizim hayatımız olduğunu algılayamadılar. Onların hayatıymış gibi yaşamamızı istediler. Biz de onların bize yaptıklarını, bu öğrendiklerimizi kendi çocuklarımıza uygulamaya başladık.

denizalti-yayinlari

 Şimdi buraya bir alıntı daha bırakıp size kendinize iyi bakın diyorum 🙂  Bu kitabı mutlaka okuyun.

“Aşk… Ota da duyarsın, boka da. Seks. Severek de yatarsın, sevmeden de. Sevgi… İşte o biraz sıkar. Bir insanı sevmek çok özel bir duygudur ve bu kelime her horman dalgasında kullanılmamalıdır. Sevgi için, emek ve zaman gerekir. Yaşanmışlık gerekir. Daha da ötesi, paylaşım gerekir.”

Sevgi bambaşka bir şey. Gerçekten emek gerekiyor. Ve size bir sır vereyim mi? Kadın ve erkeğin birbirine sevgisi arttıkça seks de güzelleşiyor 😉 Bambaşka bir boyuta taşınıyor. Utanmalar kalkıyor. Sen, ben bitiyor. Biz olunuyor. Ve bu durum günlük hayatınıza da yansıyor. 

Aşk ve erotizm ustaca harmanlanmış Seksi Numara kitabında. Okurken bazı kişiler çok tanıdıktı. Bizden birileriydi. Melis, Erhan, Yıldırım, Mert, Tolga… Ve diğerleri. Hayatın içinden. Kapakta yazdığı gibi +18 hayatın kendisi. Ama neredeyse hiç biriniz bu kitap yorumunu okuduktan sonra paylaş tuşuna basmayacaksınız eminim. Utanacaksınız, birilerinin kafasında başka şeyler mi oluştururum diye düşüneceksiniz 🙂 Ama çekinmeyin..

 

Beğen & Paylaş:

Post Author: safagindunyasi

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben. Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim. 41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :) Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım. Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum. Ayrıca tarafsız satın alma rehberş+ yaşam portalı olan Bloggerlar Paylaşıyor 'un kurucusu ve editörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir