Yaramaz Çocukları İlaçlamayın Kitap Yorumu

Yaramaz Çocukları İlaçlamayın – Kitap Yorumu

Öncelikle yazar bu kitabı çocukları gereksiz yere ilaç bağımlısı yapan endüstriye vicdani bir yanıt açıklaması ile yazmaya karar vermiş. Hem kendi deneyim ve araştırmalarını paylaşmış hem de 96 yabancı ve Türkçe kaynaktan faydalanmış.


Kitabın içeriğinde bir çok önemli nokta ve bilgi var. Ben sizlere şimdi en çok ilgimi uyandıran konulardan bahsetmek istiyorum.

İşte kitaptan ana başlıklar

  • Günümüzde kozmetik sektörü ile ilaç sektör arasında bir bağ var. Kitapta yazmıyor ama benim aklıma hemen, acaba her iki sektörü de ellerinde tutan kişiler aynı mı sorusu geliyor. Kozmetik sektörü gençlik ve güzellik vaadiyle elinde tuttuğu kitlenin dışında kalanları da hastalık ile mi kendilerine bağlamaya çalışıyor diye düşünmeden duramıyorum.
  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu (DEHB) bir hastalık. Hasatlığa bu isim 1980’lerde verildi. Öncesinde hastalıın adı “Minimal beyin sisfonksiyonu” olarak adlandırılıyordı. Hastalığın nedeni ise dopamin metobolizması bozukluğundan kaynaklanmaktaydı.

Devamını Oku

Beğen & Paylaş:

Post Author: safagindunyasi

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben. Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim. 41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :) Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım. Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum. Ayrıca tarafsız satın alma rehberş+ yaşam portalı olan Bloggerlar Paylaşıyor 'un kurucusu ve editörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir